Przeskocz nawigację– Nie paczę. Mam tylko załzawione oczy.Tak mnie jakoś te dwa słońca, no… oślepiły.Dlaczego nie było się tak długo? – zapytała, starając się ukryć zmieszanie. -Łzawię ostatnio tylko wtedy, gdy ciebie zbyt długo nie ma. (s.71)


Większość książek, które przeczytał, pamięta tylko z jednego zdania. Czasami wydawało mu się, że to nie jest przypadek i że autorzy piszą książki tylko po to, aby napisać to jedno jedyne zdanie. Ukryć je gdzieś w gąszczu tysiąca linii, zbudować wokół niego fabułę książki, podzielić ją na rozdziały i akapity, ale tak naprawdę napisać tylko jedno zdanie. I je mozolnie objaśniać treścią rozpostartą na kilkuset stronach. I tylko przez to jedno zdanie te książki są ważne. On także zapełnia kilkanaście rolek filmu tylko dla jednego obrazu (s.133)


Wertując w pamięci swój życiorys, zdał sobie w tym momencie sprawę, że zatrzymywał się na dłużej wyłącznie przy kobietach, z którymi chciał rozmawiać. I które miały coś do powiedzenia. Zatrzymywały go kobiety, które rozmowie darowały więcej namysłu niż makijażowi. (s.158)


(s.166)


Za chwilę, pomimo że nie zdążył jeszcze wymówić ani jednego słowa, przyniosła małą filiżankę pachnącej kawy, biały talerzyk i popielniczkę. Wstał i sięgnął po bułkę w jednej ze skrzyń. Przekroił ją nożem, położył na talerzyku i podszedł do lady.(…)Ustawiła na ladzie, na małych talerzykach, masło, marmoladę, biały ser (…). Palcem wskazał najpierw masło, a potem na biały ser. (s.170)

Bułka z białym serem

Bułka z białym serem

One Comment

  1. uwielbiam… muszę sobie kupić tę ksiązkę


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: