Przeskocz nawigację


Małe zwycięstwo po paru dniach oczekiwania, aż łaskawy ‚czarny’ będzie się pasł w poliżu drogi i zatoczki parkingowej. Niestety moja ‚stopiątka’ nie jest w stanie wyciągnąć wiele więcej.Landscape with a windmill, originally uploaded by Drawer-land.Two black lovers, originally uploaded by Drawer-land.

4 Comments

 1. przepiękny, nigdy nie widziałam w realu

 2. Faktycznie bardzo urodziwe te łabędzie. Nie dziwię się, że chciałeś je „upolować”. Zdjęcia wyszły Ci całkiem dobrze. Co prawda w górnym podniósłbym trochę szkło do góry, bo skrzydło wiatraka ciut za blisko brzegu kadru. Drugie lepsze, ze względu na lepszy kierunek padania światła. Kiedyś może uda Ci się je podejść bliżej. Niestety do fotografowania zwierzyny z bliska potrzebne są potworne „lunety” 🙂

  • Dawno temu, ktoś mi powiedział, że żony i obiektywów nie pożycza. A po pokazaniu tych zdjęć, okraszonych długą historią jak je zrobiłem, okazało się, że dwóch moich kolegów ma obiektywy Nikon’a 300 i nie widzą problemu, żeby mi je pożyczyć. Tak więc podejście nr 2 wkrótce.
   BTW: dziś ‚czarnych’ nie było.

   Zgadzam się, ze wiatrak jest lekko za wysoko. Głównie się starałem, żeby łabądka umieścić w mocnym punkcie, więc to pewnie dlatego ten wiatrak nie wyszedł tak jak powinien. Ideałem by było, gdybym go umieścił w drugim mocnym pukncie, po przekątnej.

 3. Ja słyszałem wersję, że „żony i samochodu”. Choć jak na razie sprawdza się to tylko z żonami 😉
  Z tym mocnym punktem nie ma co przesadzać. Kurczowe trzymanie się klasycznych zasad też nie prowadzi do niczego dobrego. Generalnie na zdjęciu powinno mieć harmonię i wtedy jest dobrze, tak jak na zdjęciu nr 2. Tym bardziej, że gdybyś przyciął zdjęcie (#1) z dołu byłoby właśnie mocniejsze. Obecnie jest tam za dużo pustej przestrzeni, która nic nie wnosi :-).


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: