Przeskocz nawigację


Wybrałem się na wystawę World Press Photo. Jeżeli ktoś ma możliwość obejrzenia tych kilkudziesięciu prac, to polecam. Niesamowite są te zdjęcia. Przy każdym opis i krótkie wprowadzenie w kontekst

7 Comments

 1. Jak dla mnie za dużo rzezi i ludzkiego okrucieństwa. Chyba jednak nie pójdę. Trochę nie rozumiem tej pogoni za pokazywaniem okropności. Oczywiście relacje z wojen czy dziejącej się niesprawiedliwości są ważne, tyle, że powoli robi się z tego zwykłe epatowanie przemocą. Robią się z tego fotograficzne twory typu beznadziejnych filmów jak „Hostel” czy inna „Piła”.

  • Większość zwycięskich zdjęć pochodzi ze strefy Gazy, Afganistanu lub Iranu. Więc rzeczyście, krew się leje. Ale nie zawsze. Np ciekawe jest zdjęcie z Afganistanu, na którym trójka żołnierzy została nagle wezwana na posterunek. Jeden z nich ma na nogach adidasy, nie ma założonych spodni, i w bokserkach z karabinem w dłoni obserwuje swój perymeter. Jest też parę ciekawych zdjęć weteranów wojennych, np zdjęcie jak matka opiekuje się byłym Marines, który stracił 30% mózgu. Są też zdjęcia dla National Geographic, ale tam było gorsze światło i już nie chciałem zwiększać ISO aby pokazać te zdjęcia.

 2. Tak, to z żołnierzami jest fajne, jedno z moich ulubionych. Większość widziałem już w necie :-). Co prawda duże odbitki to nieporównywalnie pełniejsze doznania, ale mimo to tą wystawę sobie podaruję.

 3. Byłam, widziałam…. czułam się okropnie. Ludzie ludziom zgotowali ten los. Właśnie ze względu na takie zdjęcia warto zobaczyć wystawę, bo można sobie wiele rzeczy uświadomoć – jest nad czym myśleć.
  Pozdrawiam Amatora – Amatorka 😉

  • Ja mam zamiar pojść jeszcze raz, ale tym razem skupić się na zdjęciach z poza czołówki wojenno-krwistej.

   Pozdrawiam wcale nie taką Amatorkę

 4. Przykre… pamiętam, jak mój kolega jeszcze w czasie liceum, przyniósł do szkoły podobne zdjęcia zrobione przez jego ojca… ciężko jest oglądać ludzką tragedię…


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: