Przeskocz nawigację


Wstęp
Statystyczny Polak, który przyjeżdża do Holandii na prace sezonowe, zazwyczaj jeździ VW Golfem III lub Oplem Vectra. Mieszka z innymi krajanami w hotelu robotniczym, przyczepie kempingowej, lub domu wynajętym przez firmę – po 3-4 w pokoju. Czasem pracuje 15h tygodniowo, czasem 60. Dostaje 7,5EUR/godz z tego opłaca łóżko, busa do pracy, ubezpieczenie. To co mu zostaje, przepija, wysyła żonie, wydaje na markowe ciuchy. Nie osądzam. Gdybym mieszkał w 10-14 osób w domu przeznaczonym dla cztero-osobowej rodziny, pewnie sam bym zaczął pić

#1
Bezpłatna gazeta METRO publikuje dziś informację o Polaku, który prowadził na autostradzie na podwójnym gazie. Kierowca został zablokowany przez holenderskich kierowców i aresztowany po przyjeździe policji.
#2
Wczoraj 2 Polaków wjechało autem na polskich blachach do domu mieszkalnego. Zginał właściciel, jego żona została ranna. Polacy uciekli z miejsca wypadku. Sprawców jeszcze nie ujęto.

Zakończenie
Tak sie zastanawiam, gdzie schować swój paszport i polski akcent…

4 Comments

  1. Cześć Szu, ja nie potrafię napisać sensownego komentarza, gdy widzę takie piękne zdjęcia 🙂 Mogę tylko trwać w podziwie i żałości, że sama tak nie umiem… 🙂 Pozdrawiam!

  2. Nigdzie nie chowaj, pokazuj, że są też inni Polacy – przez duże „P”. W ubiegłym roku miałem przyjemność współpracować z Austriakami pochodzenia tureckiego, świetni inżynierzy. Wzajemnie zaprzeczyliśmy stereotypom jakie znaliśmy odnośnie naszych narodowości 🙂


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: